URFAOBJEKTİF.COM – Urfa Haber

VİRANŞEHİR ZABITA EKİPLERİ MASKE HİJYAN DENETİMİNİ SÜRDÜRÜYOR

VİRANŞEHİR ZABITA EKİPLERİ MASKE HİJYAN DENETİMİNİ SÜRDÜRÜYOR
148
29 Haziran 2020 - 9:26

Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekipleri,koronavirüs tedbirleri kapsamında maske kullanımı konusunda denetimlerini sıklaştırdı.

Hayvan pazarı esnafları, çarşı esnafı, AVM, lokanta, berber ve işletmelerde çalışanlar denetleniyor.

Dünyada etkisi devam eden koronavirüs salgının karşı büyük mücadele veren belediye, virüsten korunmak için alınacak tedbirlerden olan maske takma zorunluluğu konusunda vatandaşları uyarıyor.

Viranşehir Belediyesi Yayın Bürosundan sık sık anonslar yapılarak vatandaşlatın maskesiz dışarı çıkmaması konusunda uyarılar yineleniyor.

Son olarak Zabıta Ekipleri, maskelerin doğru kullanılması için bir çalışma başlattı.

Maskelerin çene altına takılmasın sağlık açısında sakıncalı olduğunu belirten zabıtalar, maskenin ağıza burnu kapatacak şekilde takılmasın sağlıklı olduğunu belirtti. Bu uyarıların yapıldığı anonslar yapıldı.

Birçok alanda çalışmalarını yürüten zabıta müdürlüğü ekipleri, vatandaşların hijyenik bir şekilde hizmet almasını sağlamak için kaldırımları işgal eden esnafları uyarıyor.

Halk sağlığı için gerekli olan tüm tedbirler konusunda hassas davrandıklarını belirten Belediye Başkanı Salih Ekinci, “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde maske takmak evden çıkma ile başlıyor. Bu nedenle berberler, kuaför salonları halkın alış veriş yaptığı AVM denetimlerde tarihi geçmiş olan ürünleri maske kullanımı konusunda denetimler yapıyoruz. Bu denetimlerde kurallara uymayanlara ceza kesmek zorunda kalıyoruz. Hem vatandaşlarımızdan hem de halkımızdan ricamız maske kullanımı konusunda hassas davranılması. Bu ve diğer tüm tedbirleri sıkı sıkı aldığımızda eski özlediğimiz güzel günlere daha çabuk döneceğiz.”ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

%d blogcu bunu beğendi: