URFAOBJEKTİF.COM – Urfa Haber

Urfalılar bisiklet yolu istiyor!

Urfalılar bisiklet yolu istiyor!
114
30 Ekim 2016 - 9:38

Kentte özellikle ilkbahar ve yaz aylarında sık kullanılan bisikletler için henüz bisiklet yolu bulunmuyor. Geçtiğimiz yıllarda yol olmadığı için ana yollardan gitmek zorunda kalan Bisiklet kullanıcıları ile araç sürücüleri arasında defalarca tartışma çıkmış ve küçük çaplı kavgalar yaşanmıştı.

Dönemin Valisi İzzettin Küçük olaya el atmış ve bisiklet sürücülerine motorize ekipler tahsis etmişti. Motorlu polisler bisikletlilere en önde eşlik ederek şehir turu atmasını sağlamış ve bu sayede yaşanan kavgaların önüne geçilmişti.

Bisiklet sürücüleri ilkbahar ve yaz gelmeden kentte düzenli bir bisiklet yolunun yapılmasını istiyor. Kentte düzenli olarak bisiklet kullanıcılarının arttığını ifade eden bisiklet tutkunları Büyükşehir belediyesinden bisiklet yolu hamlesini yapmasını bekliyor.

BİSİKLET KİRALAMA NOKTALARI OLUŞTURULSUN

Vatandaşların bir diğer isteği ise bisiklet kiralama noktalarının oluşturulması yönünde. Büyükşehirlerin birçoğunda bisiklet kiralama noktalarının olduğunu ifade eden vatandaşlar kentte bisiklet kullanımının yaygınlaşması adına bisiklet k

iralama yapılması gerektiğini savunuyor.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

ücretsiz udemy kurslarımutfakta tasarruf kadınlar kulübüsağlık yazıları