URFAOBJEKTİF.COM – Urfa Haber

Mehmet Akyürek’ten Başkan Atilla’ya Ziyaret

Mehmet Akyürek’ten Başkan Atilla’ya Ziyaret
152
28 Eylül 2016 - 21:10
Daha sonra Ak Parti İlçe Başkanlığını geçildi. Burada vatandaşlarla hasbihal eden Akyürek, vatandaşların sorunlarını dinledi. Kısa bir konuşma yapan Akyürek, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, "Darbe girişimi sizlerin sayesinde engellendi. Eğer bugün burada oturabiliyorsak bu sizlerin sayesindedir. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi. İş Kur alımlarına da değinen Akyürek, Ceylanpınar ve Viranşehir'e son iş kur alımları için az sayıda kontenjan ayırdıklarını belirtti. Kontenjanın arttırılması için girişimlerde bulunduklarını ifade eden Akyürek, istihdamın arttırılması için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.
 
Belediye Başkanı Menderes Atilla ise iş kur konusunun büyük bir sıkıntı olduğunu ifade etti. Mille Eğitim alımları için ilçeye 54 kontenjanın verildiğini hatırlatan Başkan Atilla, "İlçede 94 okul var ve bir okula bir işkurcu bile düşmüyor. Kaldı ki bazı okullar iki kişiyle bile temizlemek çok zor. Okullar bizim için çok önemli. Okulların temizliği bizim için çok önemli. Oralarda çocuklarımız okuyor. Geçtiğimiz yıl iş kur alımında sayı daha fazlaydı. Bu yıl sayıyı azaltmışlar. Sayının azalmasının asıl nedeni de terör belasıdır. Ülke ekonomisi sıkıntıya girince devlet mecburen ekonomik tasarrufa geçti. Terör istihdam olup iş sahibi olacak insanların parasını cebinden almış oldu. Teröre harcanan her para hepimizin cebinden gidiyor. Terör olmasıydı teröre giden para bize hizmet olarak dönmüş olacaktı. " diye konuştu.
 
Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Güntekin de ilçenin sorunlarını Akyürek'e aktaracaklarını ve hayırlı neticeler beklediklerini belirtti.
 
İlçe teşkilatı ziyaretinin ardından Akyürek, önce İlçe jandarma komutanı Ahmet Uzun'u ardından da ilçe kaymakamı Ahmet Karatepe'yi ziyaret etti.
 
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Akyürek ve beraberindeki heyet İmam Hatip Lisesi'ne geçerek burada öğrencilere kitap hediye etti. Akyürek, öğretmenlerle de sohbet ederek onların sorunlarını dinledi. daha sonra TİGEM Müdürü Bayram Maviş ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Erol Duyar'ı da ziyaret eden Akyürek, daha sonra ilçeden ayrıldı.
 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

ücretsiz udemy kurslarımutfakta tasarruf kadınlar kulübüsağlık yazıları