KARACADAĞ KALKINMA AJANSI YÖNETİM KURULU URFA’DA TOPLANDI « URFAOBJEKTİF.COM – Urfa Haber

SON DAKİKA

KARACADAĞ KALKINMA AJANSI YÖNETİM KURULU URFA’DA TOPLANDI

Bu haber 07 Ekim 2020 - 5:33 'de eklendi ve 126 kez görüntülendi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Ekim ayı yönetim kurulu toplantısı, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin başkanlığında Şanlıurfa Vilayetler Evinde yapıldı.

  Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Abdullah Erin başkanlığında, Diyarbakır Valisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Peltek, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mehmet Açıkgöz’ün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, ajansın uygulamaya devam ettiği programlar değerlendirildi.

Toplantıda önümüzdeki üç yıl boyunca uygulanacak “Mezopotamya Tanıtım ve Markalaşma Sonuç Odaklı Programı”na ilişkin bir sunum yapıldı. Yönetim Kurulunca yapılan değerlendirmede; turizmde yeni konseptin il bazlı gelişme yerine bölgesel ölçekte strateji gelişimine odaklanma üzerine kurgulandığı bu nedenle TRC Bölgesi Kalkınma Ajanslarının GAP BKİ ile iş birliği içinde yürütecekleri “Mezopotamya Tanıtım ve Markalaşma Sonuç Odaklı Programı”nın bölgenin turizmden istenen payı alabilmesi için kritik önemde olduğu belirtildi.