Urfa Objektif Haber

Türkiyede sadece bir kişi sahibi olacak

Türkiye fiyatının, aksesuarlarla birlikte 1.3 milyon dolara yaklaşacağı ifade edilirken, seçim esnasında, taliplilerin geçmişte kullandığı araçlar, daha önce GT40 (GT) sahibi olup olmadığı, motorsporları deneyimi gibi kriterlere bakıldığı vurgulanıyor. Ford Otosan, Türkiye'de bu otomobili satın almaya hak kazanan potansiyel müşteriyi açıklamadı. Ford GT, efsanevi GT40 modelinin modern versiyonu olarak ilk kez 2004 yılında piyasaya sunulmuştu. […]

31 Ekim 2016 - 15:58 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.
Türkiyede sadece bir kişi sahibi olacak
Türkiye fiyatının, aksesuarlarla birlikte 1.3 milyon dolara yaklaşacağı ifade edilirken, seçim esnasında, taliplilerin geçmişte kullandığı araçlar, daha önce GT40 (GT) sahibi olup olmadığı, motorsporları deneyimi gibi kriterlere bakıldığı vurgulanıyor.
Ford Otosan, Türkiye'de bu otomobili satın almaya hak kazanan potansiyel müşteriyi açıklamadı.
Ford GT, efsanevi GT40 modelinin modern versiyonu olarak ilk kez 2004 yılında piyasaya sunulmuştu.
Türkiye'de bir örneği Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak tarafından kullanılan Ford GT, sadece 2006 yılına kadarki kısa sürede yaklaşık 4 bin adet üretilmişti.
İkinci nesil kabul edilen ve 2015 yılında Detroit Fuarı'nda konsept olarak tanıtılan yeni GT ise, daha kısıtlı bir üretim miktarına sahip olacak.
2017 ve 2018 yıllarında 500 adet üretilmesi planlanan GT, turbo beslemeli 2.3 lt hacimli bir V6 motora sahip.
600 HP'lik güç üretebilen otomobil, Ford'un ürettiği en pahalı araç olarak kabul ediliyor.
haber7.com
 
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER