Urfa Objektif Haber

Suriyeli öğretmenlere mülakat

Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’nde Suriyeli öğrencilerin okuduğu okullarda öğretmenlik yapmak ve yapmak isteyen öğretmenler mülakat sınavına tabi tutuldu.   Birecik ilçesi Hacı Nihat Endüstri Meslek Lisesi’nde yapılan mülakat sınavı Şanlıurfa Valiliği ve İl Göç İdaresi’nin belirlediği komisyon tarafından yapıldı. Sınava 84 eski öğretmen 9 da yeni öğretmen olmak üzere toplam 93 Suriyeli öğretmen katıldı. Sınava girenlerin yüzde […]

30 Eylül 2016 - 22:59 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.
Suriyeli öğretmenlere mülakat
Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’nde Suriyeli öğrencilerin okuduğu okullarda öğretmenlik yapmak ve yapmak isteyen öğretmenler mülakat sınavına tabi tutuldu.  
Birecik ilçesi Hacı Nihat Endüstri Meslek Lisesi’nde yapılan mülakat sınavı Şanlıurfa Valiliği ve İl Göç İdaresi’nin belirlediği komisyon tarafından yapıldı. Sınava 84 eski öğretmen 9 da yeni öğretmen olmak üzere toplam 93 Suriyeli öğretmen katıldı. Sınava girenlerin yüzde 99’u başarılı olduğu bildirirken mülakatı geçen yeni 9 öğretmen ise Suriyeli çocukların geçici eğitim merkezlerinde öğretmenliğe başlayacakları bildirildi. 
 
 
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER