Urfa Objektif Haber

Başbakan’dan ve Akar’dan

TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hulusi Akar, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası dillendirilen "ikinci kalkışma" söylentileri ile ilgili "Bu tür duyumlar bitmez. Organize bir şey olacağını düşünmüyoruz. Ciddiye alıyoruz. Ben şahsen ihtimal vermiyorum. Böyle bir potansiyel yok" dedi.   Rakka operasyonuyla ilgili de konuşan Akar, "Rakka operasyonu, PYD/YPG ile […]

01 Ekim 2016 - 23:43 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.
Başbakan’dan ve Akar’dan
TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hulusi Akar, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası dillendirilen "ikinci kalkışma" söylentileri ile ilgili "Bu tür duyumlar bitmez. Organize bir şey olacağını düşünmüyoruz. Ciddiye alıyoruz. Ben şahsen ihtimal vermiyorum. Böyle bir potansiyel yok" dedi.
 
Rakka operasyonuyla ilgili de konuşan Akar, "Rakka operasyonu, PYD/YPG ile olmayacak. PYD/YPG, PKK orijinli örgütlerdir. Onlarla iş birliği yapılırsa biz olmayacağız" ifadelerini kullandı.
 
BAŞBAKAN YILDIRIM: KALKIŞMA SÖYLENTİLERİNİN ARKASINDA FETÖ VAR
 
Başbakan Binali Yıldırım, ikinci kalkışma iddialarının Cemat tarafından çıkarışdığını iddia ederek şunları söyledi:
 
"Yeni bir kalkışma olur, bu gece olacak, yarın gelecekler… Bunlar toplumda tedirginlik oluşturmaya yönelik, arkasında FETÖ ekibinin olduğu tezviratlardır. Bunu yapmak suretiyle insanları huzursuz ve tedirgin etmeyi, toplumsal huzuru, barışı bozmayı hedefliyorlar. Bunların itibara alınmaması lazım. Hükümetimiz, kurumlarımız gerekli tedbirleri alıyor, böyle bir çılgınlık yapmaya kalktıklarında bu sefer 15 Temmuz'dan daha ağır fatura öderler."
 
Odatv
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER